Şüpheli Kadın Ölümünde Eş Tutuklandı

Geçen çarşamba günü saat 20.30 sıralarında, Hediye Kocatürk’ün evde kanlar içinde olduğu ve intihar etmiş olabileceği ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, evde yapılan incelemede Kocatürk’ün başından ve göğsünden tabancayla vurulduğunu ve hayatını kaybettiğini belirledi.

Polis, olayda kullanılan tabancayı da evde buldu. Hediye Kocatürk’ün cansız bedeni otopsi için Karapınar Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Olayla bağlantıları olabileceği değerlendirilen, aynı yaylada çalışan Afgan uyruklu 5 kişi ve çelişkili ifadeleri nedeniyle eşi Emin Kocatürk (47) de gözaltına alındı.

Emniyette ifadelerine başvurulan Emin Kocatürk’ün, olay saatinde evde olmadığını, yanında çalıştırdığı işçileri evlerine bıraktığını ve eve döndüğünde eşini kanlar içinde bulduğunu söylediği öğrenildi. İfadeleri sonrası Emin Kocatürk tutuklanırken, 5 Afgan yurt dışı çıkış yasağı konulup adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Polisin topladığı deliller ve tabancanın balistik incelemeleri de adli tıp kurumuna gönderildi. Soruşturmanın devam ettiği olayla ilgili detayların adli soruşturma sonucunda netleşmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x