Aliağalılar İlk İftarda Bir Araya Geldi

Aliağa Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen toplu iftar programları ilk iftar yemeği ile başladı.

Aliağalılar, Ramazan ayının ilk iftarını açmak için geleneksel iftar sofrasına yoğun ilgi gösterirken Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ilk iftarı Aliağalılar ile birlikte açtı. Türk mutfağından geleneksel lezzetlerin sunulduğu iftarda vatandaşlar bir yandan oruçlarını açarken bir yandan da birlik ve beraberlik ruhunu yaşadı.

İftar sofrasında bir araya gelen vatandaşlar, ezan sesinin ardından hep birlikte ilk oruçlarını açtı. İftara kısa bir süre kala salona akın eden Aliağalılar iftar saatini heyecanla beklemeye başladı. İftar yemeği görevliler tarafından sofralara servis edilirken gerçekleştirilen ney dinletisi de vatandaşlara Ramazan ayının manevi atmosferini yaşattı. Her şeyin özenle hazırlandığı ilk iftarda yemek öncesi ve sonrası duayı Aliağa Belediyesi Personel Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt yaptı.

İftar saatinde farklı noktalardan yapılan yemek servisi sayesinde vatandaşlar uzun süre beklemek zorunda kalmadı. Aliağalıları aynı sofrada buluşturan toplu iftar yemekleri Ramazan ayının son gününe kadar Yeni Mahalle Düğün Salonu’nda devam edecek.  
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x